Навивач на Бордо втрча на терен и „патосира“ двајца фудбалери (ВИДЕО)

Сериозен инцидент се случи на мечот меѓу Бордо и Роде во Втората француска лига, кога навивач на домаќините нападна противнички фудбалери.

Навивачот се судри со гостинските играчи, по што двајца останаа да лежат на тревникот, а потоа тој избега назад на трибините.