Најзгодната Хрватка ја крена температурата во Хамбург (ФОТО)

Репрезентацијата на Хрватска губи со 0-1 од Албанија на полувреме во второто коло од групната фаза на Европското првенство (ЕП), а повторно главна на трибините е Ивана Кнол.

Најзгодната хрватска навивачка се појави во провокативно издание кое ги истакна нејзините облини и повторно привлече големо внимание, а притоа предизвика и реакции на социјалните мрежи.