Лудило во три по полноќ: Спектакуларен пречек за хероите на Аталанта (ВИДЕО)

Аталанта во последното коло од групната фаза во Лигата на шампиони победи против Шахтер со 3-0, па се пласираше во осминафиналето.

Екипата на Гасперини успеа да се пласира во нокаут-фазата и покрај тоа што многумина не веруваа во нив, а во својот град се вратија околу три часот по полноќ, но ниту тоа не ги спречи навивачите да ги пречекаат.