Кога Андреа Ритупер ќе се соблече - и времето застанува! (ФОТО)

Словенската репрезентативка во хокеј на трева, Андреа Ритупер, е во центарот на вниманието поради фотографиите на Инстаграм.

Андреа често објавува фотографии на Инстаграм, а во прв план речиси секогаш е нејзиниот голем задник и облини.

Некои од нејзините фотографии не изгледаат на спортистка, но за тоа не се загрижени нејзините следбеници кои ги има во навистина голем број.

Деновиве, таа објави фотографија со кога го зема здувот на секој маж и воедно порача дека и недостасуваат летните денови.

Словенечката поминува многу време во теретана и патува. Инаку, играше за тимот на Зрињевци од Загреб.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Friday...bed...and enjoying summer memories ☀️#winter #mood

A post shared by AR10 (@andrejarituper) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nema tog problema koji morska voda ne moze da spere. 🌊💙🌎 #sea #lover #summer #mermaid 🧜‍♀️ 1, 2 or 3? 🤔

A post shared by AR10 (@andrejarituper) on