Какви пациенти: Голман се судри со соиграч, а противникот се посрамоти за сите пари! (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави едно интересно видео, кое ги насмеа фановите, а во него може да се забележи дека во еден напад се посрамотија фудбалерите на двата тима. Најпрво голманот се судри со својот соиграч, по што сите очекуваа лесна реализација, но противничкиот напаѓач се посрамоти за сите пари.