Каква корона, Марсеј на нозе: Навивачите лудо го прославија триумфот против ПСЖ (ВИДЕО)

По девет години Олимпик Марсеј го победи ПСЖ, а навивачите на тимот решија да го прослават големиот успех, иако во светот владее пандемијата на ковид-19.

Веднаш по завршување на дербито на „Паркот на принцовите“, голем број навивачи излегоа на улиците да го слават триумфот над големиот ривал.