Јутјубер со остар старт ќе го повредеше Кака (ВИДЕО)

Катар беше домаќин на хуманитарен натпревар во кој учествуваа поранешни фудбалски ѕвезди, но и познати јутјубери и инфлуенсери.

Во 27. минута од натпреварот познат јутјубер со остар старт за малку ќе го повредеше поранешниот фудбалер на Милан и Реал Мадрид, Рикардо Кака.

Ова предизвика бурни реакции на социјалните мрежи и навивачите го критикуваат јутјуберот поради грубиот старт.

IShowSpeed foul on Kaka. Yellow card given
byu/doubleoeck1234 insoccer