Гол маж го прекина мечот меѓу Гранада и Манчестер јунајтед (ВИДЕО)

Вечерва се играат натпреварите од четвртфиналето во Лига Европа, а на дуелот меѓу Гранада и Манчестер јунајтед се случи необична сцена, кога гол маж во шестата минута го прекина натпреварот.

Непознатиот маж втрча на теренот целосно гол и ги изненади сите на теренот, но полицијата реагираше брзо и го изнесе од теренот.