Џек Грелиш се пијанчи во Лас Вегас: Потрошил 100.000 евра на шампањ

Фудбалерот на Манчестер сити, Џек Грелиш максимално го користи летниот одмор. Англичанецот заедно со свои осум блиски другари заминал во Лас Вегас, каде очигледно добро се забавува. 

Грелиш беше уловен од папараците „мртов пијан“. Не е прв пат фудбалерот за кој Сити плати 100 милиони фунти да ужива во малку повеќе алкохол, но очигледно менаџерот Пеп Гвардиола нема да му замери, бидејќи е на одмор. 

Англичанецот наводно една вечер во „Космополитен резорт и казино“ потрошил 100.000 евра и тоа само на шампањ. Наводно купил 116 шишиња од овој алкохолен пијалок.