Дијас се раздели од девојка му зашто објавувала премногу провокативни слики? (ФОТО)

Манчестер сити игра добро на почетокот на сезоната во Премиерлигата и веќе запиша три победи, а притоа постигна 11 голови и прими само еден. Причина за тоа е дефанзивецот Рубен Дијас кој е прогласен за најдобар дефанзивец во Лигата на шампиони (ЛШ) за минатата сезона.

На Дијас му оди одлично на терен, но не и надвор од него и тоа го потврдуваат најновите информации дека се разделил со девојката Ејприл Ајви.

Тие двајца три години биле во љубовна романса, а како причина за разделбата се наведува начинот на живот на Ејприл, која често знае да објавува провокативни фотографии, додека Дијас сакал да бидат дискретни и да не се експонираат премногу во јавност.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by APRIL IVY (@aprilivymusic)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by APRIL IVY (@aprilivymusic)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by APRIL IVY (@aprilivymusic)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by APRIL IVY (@aprilivymusic)