Чешки хулигани тепаа Косовци, па пееја: Косово е Србија! (ВИДЕО)

Синоќа во Чешка се случија неколку инциденти, откако чешките хулигани ги нападнааа косовските навивачи и претепаа неколку од нив, а потоа продолжија да пејат провокативни песни.

Најпрво Чесите извикуваа „Косово е Србија“, а веднаш потоа порачаа и „УЕФА мафија“, а ги провоцираа гостинските навивачи и со српски знамиња на трибините.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Baník Ostrava + Jablonec + Liberec (~35)🇨🇿 at the stadium in Pilsen🇨🇿now

A post shared by správce3 (@hooligans.cz) on