Босанска водителка се облече како торта - стана хит во светот! (ФОТО)

Атрактивната водителка од БиХ, Зерина Патковиќ е позната и како „босанската Дилета Леота“, а се „прослави“ со нејзиниот стајлинг на кој ѝ се смее цел свет.

Водителката се појави на мечот меѓу Сараево и Будуќност, па за кратко време стана хит низ целиот Балкан.

Зерина облече чудна јакна, која на многумина не им се допадна, па решија да ја исмејуваат и критикуваат преку социјалните мрежи.