Бекам е печатница за пари: За една објава заработи 300.000 долари!

Поранешниот англиски репрезентативец, Дејвид Бекам, важи за еден од најпопуларните спортисти на сите времиња.

Иако ја заврши својата фудбалска кариера пред седум години, тој се уште е „печатница за пари“, а најдобар доказ е неговата последна објава на социјалните мрежи.

Во центарот на вниманието сега е неговиот пост на Инстаграм каде го рекламираше новиот часовник Тудор. Компанијата го претстави „Блек Беј 58“, а за оваа реклама Бекам заработи околу 300.000 долари. Тој, исто така, доби часовник „Блек Беј 58“ од оваа компанија, кој чини околу 5.000 евра.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

My friends at @tudorwatch just released a new Black Bay. Love the blue details on the #BB58 👌🏻 #BornToDare

A post shared by David Beckham (@davidbeckham) on