Бејл не замина во Манчестер, туку остана да си игра - голф! (ВИДЕО)

Репрезентативецот на Велс, Герет Бејл ги налути навивачите на Реал Мадрид затоа што не замина со клубот на мечот против Манчестер сити.

Бејл не замина на „Итихад“, туку остана во Шпанија да игра голф, а снимката која се појави на интернет ги збесна навивачите, кои едвај чекаат да биде продаден.