Потези што ќе се паметат: Десетте најголеми атракции од Мундобаскетот во Кина (ВИДЕО)

Шпанија е нов кошаркарски првак, Аргентина е вицешампион, а Франција ја освои бронзата на СП во Кина во спектакуларното првенство, на кое кошаркарската јавност виде фантастична кошарка, но и суператрактивни потези.

Ова се најдобрите десет кои ќе се паметат. Човек тешко е да избере што е најдобро.