Димитријевиќ избран во најдобрата петорка за полуфиналето во ВТБ-лигата

Македонскиот кошаркар Ненад Димитријевиќ со одлични настапи му обезбеди финале на Уникс Казан во ВТБ-лигата, а со тоа беше избран во најдобрата петорка во полуфиналето во шампионатот.

Димитријевиќ имаше просек од 18,9 поени, 4,1 скокови и 7,4 асистенции по натпревар, а тоа беше доволно да се најде во идеалниот тим покрај Винс Хантер, Џејлен Рејнолдс, Патрик Милер и Мело Тримбл.