Гробари урлаат од бес: Ц. Звезда дојде до титулата со - трочекор! (ВИДЕО)

Били Берон ги шокираше навивачите на Партизан, откако со кош во последни секунди му ја донесе петтата титула по ред на Партизан во шампионатот на Србија (76-75). Сепак, Гробари не се задоволни со судиите, за кои сметаат дека Берон направил трочекор и не требало да важат последните поени.

„Црно-белите“ во последната акција решија да не прават прекршок, а тоа на крајот не им се исплатеше, но по завршување на дуелот се отвори дискусија за тоа дали кошаркарот на Ц. Звезда направи еден чекор повеќе при неговиот продор.