Голема еуфорија: Го прекинаа пресот на Дончиќ и направија шоу! (ВИДЕО)

Словенија ја „нокаутира“ репрезентацијата на Литванија и обезбеди место на Олимписките игри во Токио, а јунак на триумфот беше Лука Дончиќ, кој стигна до трипл-дабл.

Дончиќ по натпреварот замина на прес-конференција, која беше прекината од неговите соиграчи, кои направија вистинско шоу.