Јокиќ е МВП и во кафана, Србинот откачи на хит од - Здравко Чолиќ! (ВИДЕО)

Најдобриот светски кошаркар во моментов, Никола Јокиќ знае добро да се забавува кога не е на должност, речиси секоја година излегуваат интересни видеа со него од родниот Сомбор.

Денвер не успеа да ја одбрани титулата во НБА, но Јокиќ го помина периодот на тагување, па сега се врли на забава.

Откако се врати од САД, прво беше на аукција за коњи, па на рафтинг на Тара, а сега е виден и во кафана.

На кратко видео Јокиќ е фатен како игра на хит од Здравко Чолиќ, кошаркарот е главен меѓу присутните.

Во меѓувреме тој ги израдува Србите со веста дека ќе настапи за неговата земја на Олимписките игри во Париз.