Ибака го извлече „подебелиот“ крај во тепачката со Маркиз Крис (ВИДЕО)

Кошаркарите на Кливленд неочекува го совладаа Торонто со 126-101, а за тоа колку беа исфустрирани гостите од Канада, доволно говори Серџ Ибака кој во последните моменти од третата четвртина речи да се истепа со противничкиот кошаркар Маркиз Крис..

Шпанецот по дуелот со Крис падна на паркетот, но само неколку секунди подоцна го нападна, сепак во размената на удари Криз успеа да го погоди во глава, додека Ибака го промаши, погледнете.

Кошаркарот на Репторс веќе третпат оваа сезона физички се пресметува во НБА лигата претходно тоа беше случај против Робин Лопез и Џејмс Џонсон.