Дончиќ го покажа својот талент за танцување (ВИДЕО)

Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ неодамна се врати во САД, а денеска се појавија многу фотографии и видеа како тренира, но притоа реши и да се забавува.

На социјалните мрежи се појави видео како Дончиќ танцува, па фановите се сложија дека Словенецот е добар и за танцување, освен за кошарка.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mood when you’re 𝒍𝒆𝒔𝒔 𝒕𝒉𝒂𝒏 𝒂 𝒎𝒐𝒏𝒕𝒉 away from 🏀🕺

A post shared by Dallas Mavericks (@dallasmavs) on