Адебајо е со најдобри вештини на Ол-старот (ВИДЕО)

Кошаркарот на Мајами хит, Бам Адебајо утринава беше најдобар во натпреварот во вештини, а во финалето го совлада Домантас Сабонис од Индијана. 

Адебајо во полуфиналето беше подобар од Паскал Сјакам од Торонто, додека во првата рунда беше подобар од ланскиот побендик Спенсер Динвиди од Бруклин.