Ништо од нивно заминување: Де Коло и Весели остануваат во Фенербахче!

Кошаркарите Нандо Де Коло и Јан Весели ќе останат во турскиот кошаркарски гигант, екипата на Фенербахче, објави инсајдерот Никос Варлас.

Според изворот, овие двајца кошаркари нема да го напуштат турскиот тим, и покрај гласините за нивно заминување.

Исто така, се известува дека иднината на уште еден лидер на Фенербахче, Костас Слукас, сè уште е под знак прашалник.

Претходно се дозна дека турскиот клуб го намали буџетот, поради што тимот веќе го напуштија тренерот Жељко Обрадовиќ и играчот Луиџи Датоме.