Гробари со брутална парола ги навредија Кукоч и Раѓа (ФОТО)

Партизан вечерва го игра последниот меч од оваа сезона во Евролигата, на домашен терен против Валенсија, „Гробарите“ овојпат имаа и навредливи пароли од трибините.

На натпреварот против Олимпијакос, гости на Партизан беа Тони Кукоч и Дино Раѓа, двајцата Хрвати тогаш беа поздравени од значаен дел од публиката.

Но, најжестоките навивачи на Партизан денеска го искажаа својот став со парола против Дино Раѓа, а некои српски медиуми пишуваат дека имало и навреди за Тони Кукоч.