Димитријевиќ со 19 поени го предводеше Уникс до победа!

Македонскиот кошаркар Ненад Димитријевиќ имаше добар настап за Уникс Казан во победата против Енисеј од 91-80 во ВТБ-лигата.

Димитријевиќ блесна на паркетот и постигна 19 поени, осум скокови и седум асистенции, па со тоа го предводеше својот тим до осмата победа во шампионатот.

Уникс е на втората позиција со осум победи и два порази, додека ЦСКА Москва е на чело на табелата.