ТФТ се засили со канадски плејмејкер

Кошаркарскиот клуб ТФТ кој и оваа сезона ќе учествува во АБА2 лигата, промовираше ново засилување кое доаѓа од Канада, Ален Луис.

Се работи за плејмејер кој доаѓа од канадскиот тим Монтреал каде минатата сезона на 16 одиграни натпревари имал просек од 9,3 поени, 3,8 скокови, 5,3 асистенции и 1,3 украдени топка по натпревар.

ТФТ очекува Ален Луис да има голема улога за нив во престојната сезона.