Формула 1 тимот Ред Бул на трката за Големата награда на Турција претстојниот викенд ќе настапи со нова боја на своите болиди. 

Новиот дизајн е во чест на снабдувачот со моторо Хонда, па затоа ќе доминира белата боја, која е синоним за спортскиот дел на јапонскиот производител.