Познат датумот на Ф1-трката во Лас Вегас

Формула 1 сезонава е многу повозбудлива од претходните години, а од следната година на календарот доаѓа трка во Лас Вегас.

Во американските медиуми се појави и датум кога би можела да се вози трката, а наводно тоа ќе биде на 18 ноември и ќе биде претпоследна трка во сезоната, пред Абу Даби.

Макс Ферстапен од Ред Бул во моментов е лидер во Ф1 со 258 бода, односно 80 повеќе од Шарл Леклер од Ферари.