Маркез никако да фати ритам - два пати падна на „Леман“ (ВИДЕО

Француското гран при во Мото ГП денеска донесе многу излетувања и интересни моменти поради дождот на „Леман“.

Марк Меркез во еден момент го презема водството, но излета од патеката. Успеа да се врати и да мине уште неколку кругови па потоа уште еднаш падна и за него заврши трката.