Кога НБА-ѕвезда ќе влезе во спортски автомобил со Ф1-возач (ВИДЕО)

Кошаркарот Џими Батлер ќе доживееше срцев удар откако влезе во автомобил заедно со Лендо Норис, кој вози за Формула 1 тимот Мекларен. 

Норис го возеше Батлер во новиот автомобил произведен од Мекларен низ патеката „Жил Вилнев“. Кошаркарот на Филаделфија врескаше од страв и го тераше Норис да вози побавно.