„Шкендија нема стадион, па за Мурињо одбраа терен со помали голови“

Топ тема на англиските сајтови, но и на Твитер има интересни твитови за хаосот кој се случи пред синоќешниот дуел помеѓу Шкендија и Тотнем. Ви го презентираме најдобриот во кој авторот генијално нѐ сеири - „Стадионот на Шкендија нема дозвола за УЕФА натпревари, па затоа одбраа друг терен - со помали голови!“