Реал Мадрид може да се „пофали“ со срамен податок по мечот со ПСЖ (ВИДЕО)

Реал Мадрид денеска загуби на гостувањето кај ПСЖ со 0-3 во првото коло од групната фаза во Лигата на шампиони, а за да биде уште поболно, тие имаат еден срамен податок.

Откако „ОптаЏо“ собира податоци за натпреварите, односно од 2003/04 година, Реал Мадрид за првпат од тогаш немаше испратен удар во рамки на голот, а тоа е по 167 меча.