Манчестеровци клекнаа, Гранада ги бојкотираше! (ФОТО)

Продолжува бојкотот на кампањата за „Црните животи се важни“ откако вечерва фудбалерите на Гранада одбија да клекнат за разлика од нивните ривали од Манчестер јунајтед.

Шпанците им се приклучија на Чесите, кои пред една недела одбија да клекнат во натпреварот против Велс и со прст покажаа кон логото на кампањата на УЕФА; која е против секаков вид на дискриминација, а не само расизам.