Куман и Нагелсман ги открија картите за дербито на „Камп Ноу“

Дербито на „Камп Ноу“ меѓу Барселона и Баерн Минхен е закажано за 21 часот, а тренерите Роналд Куман и Јулијан Нагелсман ги избраа почетните состави за натпреварот.

Куман ќе игра со Тер Штеген, Пике, Араухо, Серхио, Депај, Педри, Де Јонг, Жорди Алба, Серхио Роберто, Френки де Јонг и Ерик.

Нагелсман, од друга страна, ќе ги има на располагање Ноер, Упамекано, Шуле, Павар, Кимих, Горецка, Левандовски, Сане, Дејвис, Милер и Мусиала.