Инцидент во Амстердам: Дете кое собира топки намерно удри фудбалер на Рома (ВИДЕО)

Рома вечерва славеше со 2-1 против Ајакс во првиот четвртфинален натпревар во Лига Европа, а еден мал инцидент се случи пред самиот крај на натпреварот.

Рикардо Калафиори сакаше да изведе аут, но намерно трошеше време, а момчето кое собира топки се изнервира и намерно го удри фудбалерот на Рома.