Челси води на полувреме: Жиру го матираше Адријан (ВИДЕО)

Челси води со 1-0 на полувреме во УЕФА Суперкупот, кој се игра во Истанбул, откако Оливие Жиру го матираше чуварот на мрежата на Ливерпул, Адријан по асистенција на Кристијан Пулишиќ.