Албанците и Хрватите ечеа во еден глас: Уби го Србинот и Голема Албанија (ВИДЕО)

Хрватските и албанските навивачи се големи пријатели и тоа го покажаа пред денешниот меч меѓу нивните репрезентации во второто коло од групната фаза на Европското првенство (ЕП), а воедно од трибините испратија провокативни пораки кон Србија, но и регионот.

Двете држави на теренот водат фудбалска војна, но нивните навивачи на трибините тераат националистичка политика и тоа можеше да се забележи по нивните пораки.

„Уби го Србинот... Голема Албанија“, беа пораките кои ечеа од навивачите на Албанија и Хрватска.