Ова не се пропушта: Дете ги ископира головите на векот, а и прославите на суперѕвездите (ВИДЕО)

Од Кристијано Роналдо, Вејн Руни, Лионел Меси, Роналдо, Ривалдо, Франческо Тоти, па се до „божјата рака“ на Диего Марадона. Ова е нешто што не се пропушта, па одвојде 90-на секунди.

Во ек кога нема вистински фудбалски возбудувања, ова видео ќе ви го разгали срцето, зашто дете во својот двор успеа да ги ископира сите „голови на векот“, но не само тоа, туку и славните прослави на суперѕвездите и легендите.