Американците тргнаа кон осминафинале – Пулишиќ го скрши отпорот на Иран (ВИДЕО)

Премиерлигашката ѕвезда на САД, Кристијан Пулишиќ го скрши отпорот на Иран за да ги поведе Американците кон осминафинале во дербито за пласман во групата Б на Светското првенство во Катар.

Американците тотално доминираа на мечот, па изборот на Иран да се брани, дефанзивата не додржа во акцијата на Мекени и Сержино Дест, за Пулишиќ само рутински да ја погоди мрежата и да донесе толку посакувано водство за САД, па сега Иран е тој што ќе мора да се отвори и да нападне ако сака да го продолжи претстојот во Катар.

Американците мора да победат, а на Иран му треба и бод за пласман во осминафинале.