Трапановски е во завршни преговори со Данди - наскоро ќе потпише договор!

Поранешниот македонски репрезентативец Кристијан Трапановски наскоро треба да потпише договор со Данди јунајтед и да стане трет македонски интернационалец во шкотската лига.

Тренерот на Данди, Џим Гудвин покажа голем интерес за Трапановски, а медиумите пишуваат дека двете страни се во завршни преговори, по што ќе бидат закажани медицински прегледи и ќе биде побарана работна дозвола за Македонецот.

Трапановски доаѓа во Шкотска како слободен играч, откако претходно му заврши договорот со македонскиот прволигаш Шкупи.