Спартак Москва со порака до навивачите на клубовите кои ќе играат во Суперлигата (ФОТО)

Синоќа беше објавено формирањето на новата Европска Суперлига во која ќе учествуваат 12 од најголемите фудбалски клубови во светот. 

 Јавноста се крена на нозе, а исто и навивачите кои не се среќни што нивните клубови се приклучуваат во Суперлигата. Рускиот тим Спартак Москва имаше интересен „твит“ со порака до сите навивачи.

„Драги навивачи на Милан, Арсенал, Атлетико, Челси, Барселона, Интер, Јувентус, Ливерпул, Манчестер сити, манчестер јунајтед, Реал Мадрид и Тотнем. Ако ви треба нов клуб за кој ќе навиваите и подржувате, ние секогаш сме тука за вас. Спартак Москва“, напишаа од таборот на рускиот гигант. 

Засега ниту еден руски клуб не е дел од Суперлигата, но се очекуваше некој да добие покана за да бидат пополните 20-те тимови.