Со рака спречи гол за Роналдо, судијата не покажа пенал (ВИДЕО)

Ал Наср е оштетен на почетокот на натпреварот против Ал Ријад, откако Кристијано Роналдо испрати одличен удар, а еден од противничките фудбалери спречи гол со рака.

Иако многумина очекуваа пенал за Ал Наср, сепак судијата реши да не покаже на белата точка.