Пандев погоди од пенал за 101. гол во Серија А (ВИДЕО)

Најдобриот македонски фудбалер во историјата, Горан Пандев денеска го постигна неговиот 101. гол во Серија А, откако од пенал стрелаше во мрежата на Аталанта.

Пандев намали на 2-4 против Аталанта во завршницата од мечот, па до крајот на средбата домаќините ги чека напорна работа за да извлечат барем бод.