Наполи и Елмас го декласираа Баерн Минхен (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас го одигра цел меч за Наполи во победата од 3-0 против Баерн Минхен, а тоа беше уште еден пораз за Јулијан Нагелсман откако седна на кормилото на германскиот шампион.

Осимхен во 70 и 71. минута постигна голови за водство на Наполи од 2-0, по што екипата на Елмас постигна и трет гол во завршницата за убедлив триумф од 3-0 против германскиот гигант.

Елмас го одигра цел меч за Наполи и уште еднаш му помогна на неговиот тим да запише добар резултат.