На Асенсио не му се допаѓа понудата од Реал Мадрид - одлучил да замине!

Марко Асенсио е на добар пат да се раздели од Реал Мадрид откако не му се допаднала последната понуда која ја добил од кралскиот клуб.
 

Асенсио и Реал Мадрид некое време преговараа за продолжување на соработката, но се чини дека нема да се договорат.

Последните информации велат дека Асенсио ја одбил последната понуда од Реал Мадрид за нов договор.

Фудбалерот веројатно ќе замине ова лето како слободен играч, а интерес за него има од неколку клубови од Премиерлигата како и од ПСЖ.