Куртоа се посрамоти: Му подари гол на Алавес (ВИДЕО)

Реал Мадрид на домашен терен губи со 0-2 од Алавес. Првиот гол гостите го постигнаа од пенал, а вториот беше подарок од голманот Тибо Куртоа.