Кој е овде шампион? Сити го гази Ливерпул по првиот дел (ВИДЕО)

Манчестер сити води против Ливерпул со убедливи 3-0 по првите 54 минути на „Етихад“.

Резултатот го отвори Кевин де Брајне од пенал, а потоа Рахим Стерлинг зголеми на 2-0 по една брза контра. Третиот гол беше дел на Фил Фоден по одличната асистенција на Де Брајне.