Кинезите му правеа проблем на Меси поради пасошот (ВИДЕО)

Лионел Меси заедно со сонародниците пристигна во Пекинг за да одигра пријателски меч, но при редовната контрола се соочи со неочекувани проблеми.

Пасошот на Меси бил проблематичен за кинеските полицајци, кои не му дозволуваа да помине, па Аргентинецот мораше да мине низ дополнителни процедури.