Како Роналдо знаеше на кое место ќе биде Реал? (ФОТО)

На Реал не му оди најдобро сезонава иако е рано да се говори за било каква загубена битка со Барселона. Сепак, навивачите на каталонскиот тим уживаат на врвот и прашуваат: Од каде Роналдо на Суперкупот во Барселона знаеше дека Реал ќе биде седми на табелата?