Фергусон заспа на трибини додека го гледаше Манчестер јунајтед (ВИДЕО)

Сер Алекс Фергусон испиша историја во Манчестер јунајтед и неговите резултати нема да се заборават никогаш, а го следи својот поранешен клуб и додека е во пензија.

Фергусон се појави на мечот против Рединг во ФА-купот, но камерите го снимија како за момент заспа.